Directory

  • All
  • Office Team
  • Kindergarten
  • 1st Grade
  • 2nd Grade
  • 3rd Grade
  • 4th Grade
  • 5th Grade
  • Counselor
  • Library
  • Nurse
  • Special Education
  • Specials
  • Support
  • Talented and Gifted (TAG)
Zoila Aguilera-Sanchez
Head Custodian
Melissa Battle
Diagnostician
Alison Beaver
4th Grade Teacher
Becky Buscha
Kimberly Chamberlain
First Grade Teacher
Monique Cohen
5th Grade Teacher
Sara Coons
Instructional Technology Specialist
Sherry Cox
Administrative Associate
Elisa Denkler
Hannah Dicks
5th Grade Teacher
Jennifer Gossett
5th Grade Teacher
Jana Graves
Dyslexia Interventionist
Margie Gray
4th Grade Teacher
Elva Hage-Mahmoud
Educational Assistant
Helen Hansen
Instructional Coach
Kristin Harden
5th Grade Teacher
Sara Harris
Kindergarten Teacher
Shelley Hawkins
Library Assistant
Ginna Hill
Tracie Holobosky
PE Educational Assistant
Kasie Howell
4th Grade Teacher
Jamie Hutchens
Educational Assistant
Dianna James
3rd Grade Teacher
Monica Kibbe
3rd Grade Teacher
Kathryn Koronka
Gwen Krone
Educational Assistant
Courtnie Larson
2nd Grade Teacher
Cindy Lawson
5th Grade Teacher
520
Suzy Linton
Educational Assistant
Diana McCauley
ARD Facilitator
John McGuire
Adaptive PE Teacher
Jennifer Mercer
Assistant Principal
Jessica Miller
3rd Grade Teacher
Rachel Milstead
Kindergarten Teacher
Brianna Mitchell
Educational Assistant
Jodee Mullins
3rd Grade Teacher
Katy Nagy
Speech Language Pathologist
Suzanne O’Brien
Counselor
Madeline Orr
Mary Jo Parker
Educational Assistant
Kristin Pastrano
FAC Teacher
Stacy Perry
Office Assistant
Colleen Peterson
Educational Assistant
Traci Pettit
2nd Grade Teacher
Angie Pittman
Speech Language Pathologist
Katharine Poole
Nikki Delos Reyes
Kindergarten Teacher
Kathy Reynoldson
Kindergarten Teacher
Sheri Robinson
Kristin Roche
1st Grade Teacher
Stephanie Rodriguez
4th Grade Teacher
Erin Russell
Ellie Ryden
Jennifer Schrott
1st Grade Teacher
Kelly Shepherd
1st Grade Teacher
Isaiah Slaughter
LSSP Intern
Rayanna Smith
Second Grade Teacher
Anna Spalding
2nd Grade Teacher
Tanya Stalder
Structured Learning Center
Kathy Stephenson
Attendance Specialist
Joanne Swandt
2nd Grade Teacher
Ruth Sweet-Crabb
2nd Grade Teacher
Bryan Thompson
Clint Tidwell
3rd Grade Teacher
Melissa Vandermeer
Interventionist
Lisa Walton
Dyslexia Interventionist
Kay Whitehead
Kindergarten Teacher
Krystall Williams
4th Grade Teacher
Elizabeth Wilson
Shelly Wooldridge